TOKYOn hallitus 2019

Irma Savolainen
Puheenjohtaja
puheenjohtaja@tokyo.fi
Jenna Mäkäräinen
Varapuheenjohtaja
jenna.makarainen@aalto.fi
Michel Nader Sayun
Edunvalvoja
michel.nadersayun@aalto.fi
María Paloma Velázquez Fonseca
Edunvalvoja
maria.velazquezfonseca@aalto.fi
Petteri Heinonen
Kampus ja tilat
petteri.heinonen@aalto.fi
Luis Alfonso Monje Farias
Yrityssuhteet
Luis.monje@aalto.fi
Remi Leskelä
Sheryl (tapahtumat)
remi.leskela@aalto.fi
Niko Nästi
Sheryl (tapahtumat)
niko.nasti@aalto.fi
Eve Koivurinta
Uudet opiskelijat
eve.koivurinta@aalto.fi
Nehal Jain
Kansainvälisyys
nehal.jain@aalto.fi
Surabhi Nadig
Viestintä
surabhi.nadigsurendra@aalto.fi
Tero Uuttana
Toiminnanjohtaja
tero.uuttana@ayy.fi

TOKYOn toimintaa pyörittää vuosittain valittava hallitus ja yhdistyksen toiminnanjohtaja. Hallituksen toiminta jakautuu vastuualueisiin, jotka hallituksen jäsenet itse valitsevat. Joulukuussa pidettävä syyskokous valitsee maksimissaan 11 jäsenisen hallituksen, jonka toimikausi kestää vuoden. Käytännössä hallitus on porukka, joka yhdessä toiminnanjohtajan kanssa pyörittää TOKYOn toimintaa.

Hallituksella on ollut tapana kokoontua viikon välein. Hallituksen jäsenet sopivat keskenään vastuualueistaan, joita voivat olla esimerkiksi sosiaalipoliittiset ja koulutuspoliittiset asiat, kansainväliset asiat, ympäristöasiat, viestintä, Torso-lehti tai vapaa-aika ja bileet eli Sherylin toiminta. Hallituksen vastuualueista voit lukea lisää täällä.

Aiempia hallituksia: