TOKYOn hallitus 2018

HALLITUS 2018

Matti Jänkälä (puheenjohtaja): puheenjohtaja@tokyo.fi
Astria Excell: astria.excell@aalto.fi
Kaapo Lipasti: kaapo.lipasti@aalto.fi
Heidi Kivistö: heidi.kivisto@aalto.fi
Emilia Heikkinen: emilia.heikkinen@aalto.fi
Cecilia Kugler: cecilia.kugler@aalto.fi
Andreas Sode: andreas.sode@aalto.fi
Kilian Kottmeier: kilian.kottmeier@aalto.fi
Sushant Passi: sushant.rajpassi@aalto.fi
Heljä Nieminen: helja.nieminen@aalto.fi
Tina Cerpnjak: tina.cerpnjak@aalto.fi

Toiminnanjohtaja: Tero Uuttana – tero.uuttana@ayy.fi

TOKYOn toimintaa pyörittää vuosittain valittava hallitus ja yhdistyksen toiminnanjohtaja. Hallituksen toiminta jakautuu vastuualueisiin, jotka hallituksen jäsenet itse valitsevat. Joulukuussa pidettävä syyskokous valitsee maksimissaan 11 jäsenisen hallituksen, jonka toimikausi kestää vuoden. Käytännössä hallitus on porukka, joka yhdessä toiminnanjohtajan kanssa pyörittää TOKYOn toimintaa.

Hallituksella on ollut tapana kokoontua viikon välein. Hallituksen jäsenet sopivat keskenään vastuualueistaan, joita voivat olla esimerkiksi sosiaalipoliittiset ja koulutuspoliittiset asiat, kansainväliset asiat, ympäristöasiat, viestintä, Torso-lehti tai vapaa-aika ja bileet eli Sherylin toiminta. Hallituksen vastuualueista voit lukea lisää täällä.

Aiempia hallituksia: